Abonentinis mokestis už elektra – optimalus variantas

Svetainė DELFI skelbia, kad skirstomųjų tinklų bendrovės, kurias dar šiemet ketinama sujungti, svarsto keisti atsiskaitymo už elektrą tvarką. Tarp nagrinėjamų variantų minimos ir fiksuotos mėnesinės įmokos taikant skirtingus elektros tarifus priklausomai nuo jos sunaudojimo. Kol kas nežinoma, nei kada naujoji tvarka galėtų būti įgyvendinta, nei kokia kainodara būtų siūloma.Žinoma, klausimas nėra vienareikšmis – vieniems labiau patinka sena tvarka be abonentinio mokesčio, tačiau nemažai gyventojų rinktųsi ir naująją siūlomą tvarką ir mokėtų abonentinį mokestį už elektrą.

Europos sąjungoje taip pat nėra vieningo sutarimo kaip geriau mokėti už elektra. Tačiau niekas nesiginčyja, kad abonentinio mokesčio įvedimas Lietuvoje priartintų mūsų šalį prie labiau ekonomiškai stiprių valstybių modelio. Toks modelis galiausiai būtų naudingas pirmiausia patiems piliečiams, nes mokėdami už elektros paslaugas jie turėtų galimybę rinktis, kokiu būdu jie tai norėtų padaryti.

Prie šios idėjos dirba bendrovių sudaryta speciali darbo grupė.„Rytų skirstomieji tinklai“ ir VST nuolat analizuoja elektros vartotojų rinką ir tai, kaip dabartinė elektros energijos kainodara atitinka šiuolaikinius vartotojų poreikius. Galbūt jau ir mums vertėtų juos koreguoti, siūlant keletą skirtingų kainodaros modelių, atsižvelgiant į gyventojų elektros energijos suvartojimo kiekį, jų vartojimo įpročius, naudojamų buityje skirtingų elektros prietaisų specifiką bei kiekį ir kitus faktorius“, – DELFI sakė RST Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su žiniasklaida Edita Sirutienė. Jos teigimu, permainų sistemoje reikia, nes vartotojai neturi galimybių rinktis.

Taigi pamąstykime visi kartu ir apsispręskime sava valia – norime ar nenorime abonentinio mokesčio už elektrą. Tačiau nepamirškime, kad jei toks abonentinis mokestis būtų įvestas, tai būtų optimalus variantas.

Advertisements
This entry was posted in Personal. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s